• EFG BANK

Rajd Asturii

Rajd Asturii jest jednym z najważniejszych i najsatarszych rajdów w Hiszpanii. W 2011 roku rajd obchodzić będzie 48 edycję.
więcej ….

Rally Vinho da Madeira

Rajd Madery posiada bardzo długą i ciekawą historię. Klub Sportowy da Madeira jest organizatorem tej przepięknej imprezy od 1979 roku. W 2011 roku Rajd ten będzie stanowił jedną z eliminacji Rajdowych Mistrzostw Europy oraz lokalnych mistrzostw Portugalii.
więcej ….

Szymon Ruta wystartuje w Rally Bulgaria


Samochodowa załoga ORLEN Team: Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski jadąca Peugeotem 207 S2000, wystartuje w Rally Bulgaria, piątej eliminacji tegorocznych Mistrzostw Europy. Rajd zostanie rozegrany na asfaltowych nawierzchniach w dniach 8-10 lipca 2011r.
więcej ….

41. Rajd Bułgarii

Rajd Bułgarii posiada 41 letnią historię. W latach 1970 do 2001 siedziba Rajdu znajdowała się nad Morzem Czarnym, w słynnych kurortach Zlantni Piasatzi oraz Albena. W 2002 roku siedziba została przeniesiona do centralno południowej części Bułgarii, do malowniczej miejscowości Borovetz.
więcej ….

Rajd Bosphorus

Tegoroczny Rajd Bosphorus będzie już czterdziestą edycją tego wydarzenia w Turcji. Jest to najstarsza tego typu impreza, rozgrywana na trasach składających się z gładkich żwirowych dróg, w azjatyckiej części Istambułu i jego sąsiedniego miasta Kocaeli.
więcej ….

38. Rajd Chorwacji

Rajd Chorwacji jest najstarszym, najtrudniejszym i najbardziej popularnym wśród rajdów samochodowych, organizowanych w Republice Chorwacji. Rajd ten ma również reputację jednej z najlepszych wśród imprez organizowanych w tej części Europy.
więcej ….

9 Rajd Mazowiecki

Rajd Mazowiecki nieprzerwanie od 2001 roku jest ważnym wydarzeniem w kalendarzu rajdów w Polsce. Zmieniały się lokalizacje, charakterystyka odcinków oraz dyrektorzy, a Rajd nadal przyciąga jak magnes na start wielu zawodników. Zaliczany od początku swojego istnienia do Pucharu PZM, obecnie Rajdowego Pucharu Polski, miał rekordowe listy zgłoszeń. Obok zawodników walczących o licencje międzynarodowe do udziału w Mazowieckim zgłasza się także wiele ekip z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, co dodaje imprezie jeszcze lepszego „smaczku”.
więcej ….

48 Rajd Barbórki

4 grudnia po raz 48 w Warszawie odbędzie się Rajd Barbórka. Jest to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie motoryzacyjne w naszym kraju. Chociaż rajd nie jest zaliczany do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, to zawodnicy uważają go za jedną z najbardziej znamienitych imprez roku.

4 grudnia 2010, Polska

Zobacz także:

Multimedia:

Rally du Valais

Rajd organizowany jest od września 2010 jako część regionalnych eventów, które miały miejsce w Matigny nazwane były “Le 1er Comptoir de Martigny” (pierwsze targi Martigny) następnie od 1975 roku nazwa przerodziła się w rajd “Rallye du Vin”.

28 – 30 października 2010, Szwajcaria

Zobacz także:

Multimedia:

więcej ….

Rally Antibes

Rajd “Antibes Cote d’Azur” jest asfaltowym eventem Europejskich Mistrzostw.
Wyścig ten znajduje się w Europejskim kalendarzu juz od 1972 a od 2009 roku event gości zawodników Citroen Racing Trophy.

15 – 17 października 2010, Francja

Zobacz także:

Multimedia:

więcej ….

ELPA Rally

Pierwszy rajd miał miejsce w Halkidiki Peninsula, 34 lata temu. Z uwagi na rewelacyjne organizacyjne struktury, podjęto decyzję o włączeniu rajdu do Mistrzostw Europy.Po trzech dekadach sukcesów organizacyjnych w Halkidiki i Peloponnese w 2009 rajd Elpa odbył się w Itea i w tym samym miejscu w 2010.

1 – 3 pzździernika 2010, Grecja

Zobacz także:

Multimedia:

więcej ….

Rajd Warszawski

Rajd Warszawski – Rajd samochodowy będący jedną z rund Rajdowych Mistrzostw Polski. Pierwsza edycja rajdu odbyła się w 1962 organizowana przez Automobilklub Warszawski. Jest spadkobiercą odbywających się od 1921 do 1950 r. rajdów mających swój początek w Warszawie, a które po 1950 r. przyjęły nazwę Rajdu Polski.

3 – 5 wrzesnia 2010,
Polska

Zobacz także:

Multimedia:

więcej ….

Rajd Bosphorus

Jest najstarszym międzynarodowym motosportowym eventem, który posiada 38 lat swojej historii. Rajd ma miejsce w Istanbule, gdzie toczy się na płaskich ale i niekiedy wyboistych żwirowych trasach.

23 – 25 lipca 2010,
Turcja

Multimedia:

więcej ….

Rajd Polski

Historia rajdu polskiego sięga 1921 roku, kiedy to sześciu śmiałków wyruszyło 600-kilometrową trasę Warszawa- Białowieża- Warszawa. Pierwszym zwycięzcom rajdu został Tadeusz Heyne, prowadząc auto marki Dodge.

4 – 6 czerwca 2010,
Polska

Multimedia:

więcej ….

Rajd Warmiński

Rajd po nawierzchniach szutrowych. w Poprzednich latach, rozgrywany był pod nazwą „Agapit”. W 2010 składał się z 8 szutrowych oesów i trasy o długości 80 kilometrów położonej na północny zachód od Olsztyna.

28 – 29 maja 2010,
Polska

więcej ….