• EFG BANK

Rally Vinho da Madeira

Rajd Madery posiada bardzo długą i ciekawą historię. Klub Sportowy da Madeira jest organizatorem tej przepięknej imprezy od 1979 roku. W 2011 roku Rajd ten będzie stanowił jedną z eliminacji Rajdowych Mistrzostw Europy oraz lokalnych mistrzostw Portugalii.

Zawodnicy rywalizują tutaj na bardzo przyczepnych asfaltach, które stanowią światowe dziedzictwo słońca, morza i naturalnego piękna. Co roku kierowcom dopinguje ponad 30.000 kibiców, którzy przybywają z całego świata. Rajd, ze względu na przepiękne widoki oraz wymagające trasy, dostarcza kibicom mnóstwa emocji. Rajd Madery odbędzie się w pierwszych dniach sierpnia. Podczas pierwszego dnia odbędzie się prezentacja zawodników oraz jeden odcinek specjalny. W trakcie kolejnych dwóch dni, zawodnicy będą rywalizować na malowniczych trasach Rajdu.

Odcinek specjalny numer jeden odbędzie się w centrum miasta Funchal. Tłem dla tego odcinka jest przepiękny port. Pozostałe odcinki specjalne rozmieszczone są po całej wyspie, co powoduje, że kibice mają szansę zobaczyć także te bardziej „dzikie” części wyspy.

Zobacz także:

Multimedia: