• EFG BANK

Szymon

Urodziłem się 18 lipca 1980 roku. Od dzieciństwa fascynowały mnie sporty motorowe i chciałem być blisko wszystkiego co ma silnik i jeździ szybko. Szybkości szukałem w wielu sportach, lecz świat rajdów samochodowych okazał się najbliższym mojemu sercu.

Moja przygoda z rajdami zaczęła się w 2004 roku.  Cały sezon startów w pucharze PZM, przejeżdżony VW Golfem w klasie N3, przyniósł wiele pierwszych, rajdowych emocji. Już w pierwszym starcie udało nam się zdobyć pierwsze miejsce w klasie. Na zakończenie sezonu, wykonałem słynny skok podczas Rajdu Barbórki, który zapadł wielu osobom w pamięci.

Kolejny sezon, to starty w Oplu Astrze OPC w klasie A7. Zdobyty tytuł drugiego vice-mistrza w klasie, pozwoliło mi zdobyć licencję pierwszej kategorii. Już wtedy wiedziałem, że rajdy i ja to będzie wieloletnia przyjaźń. Następne lata to mój debiut i starty w Rajdowych Mistrzostwach Polski samochodem Subaru Impreza. Starty samochodem w klasie N4, to zupełnie inny poziom sportowy niż te w poprzednich latach. Mniej więcej wtedy moja pasja przerodziła się z zabawy w dążenie do profesjonalizmu. Pod czujnym okiem wielokrotnego mistrza polski – Leszka Kuzaja,  zdobywałem cenne doświadczenie i kilometry OS-owe.

W 2009 roku, przesiadłem się do najwyższej klasy auta, jaka jest dopuszczona do startów w Polsce. Peugeot 207 S2000, to auto zbudowane od podstaw jako auto rajdowe. Z autem bardzo szybko się zaprzyjaźniłem i miałem udany sezon. Zdobyte doświadczenie autem S2000, miały olbrzymi wpływ na rezultaty osiągane w kolejnym sezonie.

Sezon 2010 rozpoczął się bardzo dynamicznie i postawił przede mną kolejne wyzwania, ponieważ wraz z Sebastianem dołączyliśmy do zespołu Orlen Team. Niestety początek nie był najlepszy, wcześniejsze kontuzje dały o sobie znać i wymagały operacji, a dalej rehabilitacji. Dzięki wielkiej pomocy znakomitych lekarzy, udało się rozpocząć sezon z niewielkim opóźnieniem. Zgłoszenie do pełnego cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy było olbrzymim wyzwaniem.  Sezon rozpocząłem od Rajdu Warmińskiego, który stanowił rozgrzewkę przed wielkimi imprezami. Udział w kolejnych rajdach w ramach Mistrzostw Europy dostarczył wielu emocji i był dużym wyzwaniem. Kolejny sezon to zapowiedz ciężkiej pracy, przygotowań i licznych treningów, by jak najlepiej pokonać wyznaczony odcinek, osiągnąć wyznaczone miejsca w klasyfikacji oraz spełnić oczekiwania swoich fanów.