• EFG BANK

Rajd Polski

Historia rajdu polskiego sięga 1921 roku, kiedy to sześciu śmiałków wyruszyło 600-kilometrową trasę Warszawa- Białowieża- Warszawa. Pierwszym zwycięzcom rajdu został Tadeusz Heyne, prowadząc auto marki Dodge.

4 – 6 czerwca 2010,
Polska

Multimedia:


Rajd niejednokrotnie zmieniał swoje miejsce m.in trasa wiodąca przez Trójmiasto, następnie Zakopane po Kotlinę Kłodzką, potem Dolny Śląsk, gdzie w 1996r. przyszła historyczna chwila dla Krzysztofa Hołowczyca, który jako pierwszy Polak po 20 latach wygrał Rajd Polski.
W 2004 roku narodził się pomysł wprowadzenia Rajdu Polski do mistrzostw świata. Bardzo szybkie i dziurawe dolnośląskie oesy nie pasowały do tej koncepcji i dlatego w 2005 roku organizację na zlecenie Polskiego Związku Motorowego przejął Automobilklub Olsztyński, a zawody przeniosły się na trasy w okolicach Olsztyna. W czerwcu 2009 roku Światowa Rada Sportu Samochodowego FIA podjęła decyzję o włączeniu naszej flagowej imprezy do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata 2009. Na potrzeby rundy WRC powstał specjalny tor równoległy tuż obok Hotelu Gołębiewski, na którym rozegrano prolog imprezy a także odcinek kończący zawody.