• EFG BANK

41. Rajd Bułgarii

Rajd Bułgarii posiada 41 letnią historię. W latach 1970 do 2001 siedziba Rajdu znajdowała się nad Morzem Czarnym, w słynnych kurortach Zlantni Piasatzi oraz Albena. W 2002 roku siedziba została przeniesiona do centralno południowej części Bułgarii, do malowniczej miejscowości Borovetz.

W 2010 roku Rajd Bułgarii był rundą Mistrzostw Świata WRC. Wystartowało w niej 43 złogi z 14 krajów europejskich. Imprezę wygrała załoga Sebastian Loeb i Daniel Elena, jadąca Citroenem C4. Imprezę oglądało ponad 250 tysięcy ludzi.

Tradycyjnie, Impreza ma bardzo duże wsparcie medialne. Co roku akredytuje się ponad 200 dziennikarzy z całego świata. Impreza jest wspierana przez władze lokalne oraz państwowe.

Siedziba Rajdu znajduje się w Rila Hotel, który jest największym i najbardziej znanym hotelem w Borovetz. Oficjalny start oraz zakończenie Rajdu odbywa się przed tym właśnie hotelem. W tym roku rajd będzie składał się z 12 odcinków specjalnych, o łącznej długości 264 kilometry. Trasa Rajdu razem z drogami dojazdowymi to 1033 kilometry.

Witamy na jednym z najlepszych rajdów w Europie!

Zobacz także: