• EFG BANK

Rajd Bosphorus

Tegoroczny Rajd Bosphorus będzie już czterdziestą edycją tego wydarzenia w Turcji. Jest to najstarsza tego typu impreza, rozgrywana na trasach składających się z gładkich żwirowych dróg, w azjatyckiej części Istambułu i jego sąsiedniego miasta Kocaeli.

Siedziba Rajdu przeniosła się z nadbrzeżnego hotelu Green Park Pendik, do hotelu ISG Airport Hotel. Podobnie jak w zeszłym roku, Komitet Organizacyjny planuje uroczysty start imprezy w piątek po południu, 3 czerwca. Po krótkiej piątkowej pętli, kierowcy ruszą do walki na szybkich szutrowych trasach.

W 2010 roku oficjalny start Rajdu odbył się w samym centrum słynnego Bagdat Street, gdzie tysiące widzów powitały kierowców. Gwiazdą imprezy był Luca Rosetti, który wygrał tą imprezę dwa lata wcześniej. Włoski kierowca, prowadząc Grande Punto S2000, objął prowadzenie po drugim odcinku specjalnym nie patrząc wstecz. Rosetti wygrał największą liczbę odcinków specjalnych podczas tej imprezy oraz całą imprezę.

Panujący turecki mistrz rajdowy Yagiz Avci, który przystąpił do rywalizacji Fordem Fiestą S2000, ukończył imprezę na drugim miejscu. Były, czterokrotny mistrz Turcji Serkan Yazici zajął ostatnie miejsce na podium. Ze wszystkich 32 startujących załóg, metą osiągnęło 16.

W 2011 roku, podczas 40 edycji tej imprezy, większość rajdowych odcinków odbędzie się na tych samych trasach na których w 2010 roku. Kierowcy będą rywalizować na 16 odcinkach specjalnych w pobliżu Istambuł i Kocaeli. Rajd będzie trwał trzy dni.

Zobacz także:

Multimedia:

Rajd Bosphorus – galeria
Rajd Bosphorus – relacje prasowe

Audio:

Szymon przed Bosphorus: