• EFG BANK

Szymon Ruta na trasach Asturii

Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski, wystartują w 48. Rally Principe de Asturias (8-10.09), ósmej rundzie Mistrzostw Europy. Będzie to piąty start załogi ORLEN Team w tegorocznym cyklu ERC, w którym zespół jest aktualnie klasyfikowany na szóstej pozycji.

Na liście zgłoszeniowej do rajdu widnieje 37 załóg (klasyfikacja międzynarodowa), siedem z nich rywalizuje o punkty w Mistrzostwach Europy. Trzy spośród nich pochodzą z Polski. Poza Szymonem Rutą i Sebastianem Rozwadowskim z ORLEN Team na trasę wyjadą: Maciej Oleksowicz pilotowany przez Andrzeja Obrębowskiego oraz Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur.

Baza rajdu mieści się w hiszpańskiej miejscowości Oviedo. Odcinki specjalne rajdu zostały poprowadzone po nawierzchni asfaltowej.

– Po raz pierwszy jedziemy rajd Asturii. Jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni co do tego startu. W poprzednim rajdzie, na Maderze jechaliśmy bardzo dobrze i płynnie. Przed awarią notowaliśmy czasy w ścisłej czołówce. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do startu, mamy nadzieję, że tym razem nie będzie żadnych przygód z samochodem. Wierzymy, że walka o podium wśród kierowców klasyfikowanych w Mistrzostwach Europy jest w naszym zasięgu – powiedział Szymon Ruta.

Aktualna punktacja Mistrzostw Europy
1. Rossetti 185, 2. Betti 149, 3. Oleksowicz 108, 4. Tlustak 89, 5. Sołowow 76, 6. Ruta 57, 7. Iliew 46, 8. Travaglia 35, 9. Gioszew 28, Basso 28.

Więcej na www.orlenteam.pl

Zobacz także: