• EFG BANK

Rally Asturias: Szymon Ruta trzeci w klasyfikacji ERC

Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski odnotowali siódmy czas w klasyfikacji generalnej pierwszego dnia Rally Principe de Asturias i jednocześnie zajęli trzecią pozycję wśród kierowców rywalizujących w Mistrzostwach Europy. ORLEN Team był jedyną spośród polskich załóg, które osiągnęły dzisiaj linię mety.

Już na pierwszej pętli po niefortunnych zdarzeniach z rywalizacji odpadli Maciej Oleksowicz, który na OS1 uderzył prawym kołem w krawężnik i uszkodził zawieszenie, a następnie Maciek Rzeźnik po awarii koła na OS2. Obie załogi powracają jutro do rywalizacji w systemie Super Rally.

Załoga ORLEN Team zdobyła dziś trzy bonusowe punkty do ERC.

Trudne, wymagające, kręte i bardzo, bardzo śliskie odcinki specjalne. Nie ma tutaj nawet centymetra na popełnienie błędu. Jak ciężkie są te trasy świadczy liczba załóg, które dotarły do mety. Tylko my zostaliśmy na placu bitwy spośród wszystkich polskich załóg. Mieliśmy kilka drobnych przygód technicznych. Generalnie jesteśmy zadowoleni z osiąganych tutaj czasów biorąc pod uwagę, że po raz pierszy jedziemy na tych OSach. Jutro ruszamy do boju i będziemy się starali urwać kolejnych kilka sekund – powiedział Szymon Ruta.

Liderem dnia po sześciu odcinkach specjalnych został lokalny kierowca Alberto Hevia. Jutro na zawodników czeka kolejnych siedem wymagających prób sportowych.

Zobacz także: