• EFG BANK

Hołowczyc drugi po pierwszym dniu 68. Rajdu Polski

Dobrze zaprezentowały się obie załogi ORLEN Team podczas pierwszego dnia 68. Rajdu Polski. Krzysztof Hołowczyc zajął drugą pozycję, plasując się zaledwie 0,9 sekundy za liderem. Szymon Ruta dzień skończył na czwartej pozycji wśród kierowców rywalizujących o punkty do Mistrzostw Europy.

Krzysztof Hołowczyc prowadził przez większą część dnia. Pozycję lidera objął zaraz po OS3 Jagodne, który wygrał i trzymał ją aż do ostatniej, krótkiej próby sportowej rozegranej na torze do jazdy równoległej w Mikołajkach. Dzień załoga ORLEN Team skończyła z bardzo niewielką stratą do lidera Michała Bębenka wynoszącą 0,9 sekundy. Jutro zawodnicy startują według objętych dzisiaj pozycji.

– Odcinki specjalne na początku były dosyć śliskie. Czyściliśmy więc trasę. Kiedy zrobiło się przyczepnej nasi rywale pojechali szybciej. Mi się nie udało poprawić mojego tempa. Myślę, że zrobiłem błąd i za mocno dociąłem opony, a ten samochód nie lubi ciętych opon. Superstage pojechałem nie do końca takim tempem jakim bym chciał. Drugie miejsce na jutro jest ok. Rywalizacja będzie długa i ciężka, prawdopodobniej pierwsze trzy OSy pokażą, kto będzie w czołówce. Trudno powiedzieć, czy znajdą się miejsca, gdzie będzie można zyskiwać cenne sekundy, gdyż cała czołówka jedzie naprawdę szybko. Śmiejemy się wręcz, że jest to rywalizacja podobna do Mistrzostw Świata. Pierwszych pięciu zawodników ściga się bardzo mocno – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Poziom dzisiejszej rywalizacji był bardzo wysoki. Czołówka rajdu zmieściła się w odstępach sekundowych. Nie obyło się bez drobnych przygód Szymona Ruty, z którego auta wystrzelił olej prosto na przednią szybę. Na szczęście auto dojechało do strefy serwisowej, a zawodnik ukończył dzień na wysokiej czwartej pozycji w klasyfikacji kierowców rywalizujących w cyklu ERC.

– Tracimy około sekundy na kilometrze do lidera. Czołówka rajdu jedzie naprawdę niesamowicie szybko plasując się sekundowych odstępach. Jesteśmy zadowoleni z zajmowanej pozycji i w zasadzie jesteśmy na tym miejscu, którego się spodziewaliśmy. W klasyfikacji Mistrzostw Europy wygrywamy z Rossettim, a o tym nie marzyliśmy przystępując do rywalizacji. Trochę gorzej pojechaliśmy na drugim i trzecim OSie, na którym byliśmy zdecydowani za wolni. Później na jednym z odcinków specjalnych wystrzelił nam olej bezpośrednio spod maski na przednią szybę. Na szczęście po stronie pilota i nie przeszkadzało to w widoczności. Dojechaliśmy do mety odcinka i wygląda na to, że wszystko jest w porządku z autem. Jedziemy dalej i walczymy o kolejne punkty – powiedział Szymon Ruta.

Jutro przed zawodnikami sześć kolejnych OSów.

Wyniki po OS7 68. Rajd Polski

1 Michał Bębenek 1:04:59,0
2 Krzysztof Hołowczyc +0,9
3 Michał Sołowow +7,2
4 Maciej Oleksowicz +7,8
5 Kajetan Kajetanowicz +9,5
6 Michała Kościuszkę +16,9
7 Grzegorz Grzyb +17,3
8 Maciej Rzeźnik +1:06,6
9 Szymon Ruta +1:46,9

Więcej na www.orlenteam.pl


Zobacz także: