• EFG BANK

Dwie załogi ORLEN Team w 68. Rajdzie Polski

Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja oraz Szymon Ruta pilotowany przez Sebastiana Rozwadowskiego będą reprezentowali ORLEN Team podczas zbliżającego się
68. Rajdu Polski (23-25 września 2011). Rajd jest dziewiątą tegoroczną eliminacją Mistrzostw Europy.

Dla Szymona i Sebastiana będzie to szósty start w rozgrywanym w tym roku cyklu ERC, w którym samochodowa załoga ORLEN Team jadąca samochodem Peugeot 207 S 2000 rywalizuje o punkty. Obecnie zespół zajmuje piąte miejsce w łącznej klasyfikacji, po tym jak zajęła trzecie miejsce w rozgrywanym dwa tygodnie temu Rajdzie Asturii i awansowała o jedną pozycję.

W miniony weekend testowaliśmy zarówno siebie jak i ustawienia samochodu na bardzo pięknych, ale wymagających trasach Rajdu Warmińskiego. Był to bardzo solidny trening. Zdołaliśmy skonfigurować auto zarówno pod kątem bardzo ciasnych, technicznych OSów jak i szybkich partii. Od wtorku jesteśmy na Mazurach, gdzie przygotowujemy się do Rajdu Polski, eliminacji Mistrzostw Europy, która tym razem rozegrana zostanie w naszym kraju. Na liście zgłoszeń bardzo silna stawka. Jest co najmniej dziesięciu kierowców, którzy mogą realnie myśleć o zwycięstwie. Będzie ciężko, jednak my zamierzamy walczyć do końca. Auto jest bardzo dobrze przygotowane, mamy za sobą wiele OSowych kilometrów w tym roku i mamy nadzieję zaprezentować się jak najlepiej. Zapraszam wszystkich kibiców do przybycia do Mikołajek i kibicowania na żywo. Jak co roku będzie to niewątpliwie spektakularne widowisko – powiedział Szymon Ruta.

Hołek, trzykrotny zwycięzca Rajdu Polski (1996, 1998, 2005) w tym roku wystartuje za kierownicą Subaru Impreza TMR R4. Będzie to jego drugi start w tym roku w rajdzie płaskim.

Nie mogę się doczekać startu w zbliżającym się Rajdzie Polski. Jak co roku będziemy się chcieli pokazać z jak najlepszej strony i, pomimo że ostatnio bardziej naturalna jest dla nas specyfika tras cross-country myślimy realnie o miejscu w ścisłej czołówce. Pojedziemy Subaru Imprezą TMR R4, które miałem okazję testować tydzień temu na trasie Rajdu Warmińskiego. Udało mi się tam wygrać trzy odcinki specjalne, co dowodzi, że auto jest dobrze przygotowane, a ja dość szybko poznałem jego możliwości. Liczę na to, że również podczas Rajdu Polski nawiążemy bezpośrednią rywalizację z najszybszymi kierowcami Mistrzostw Europy jak również znakomitymi polskimi załogami na co dzień startującymi w rajdach płaskich. Myślę, że jak co roku w Mikołajkach będzie wspaniałe widowisko i wielkie święto rajdowe, które jak zwykle jest tworzone nie tylko przez wysoki poziom rywalizacji, ale również przez wspaniałych kibiców, których doping na mazurskich szutrach jest wręcz wyjątkowy – dodał Krzysztof Hołowczyc.

Tegoroczny Rajd Polski jest drugim i zarazem ostatnim rajdem szutrowym w kalendarzu Mistrzostw Europy. Impreza rozpocznie się w piątek 23 o godzinie 16.30 spektakularnym przejazdem superodcinka specjalnego rozegranego na torze w Mikołajkach. Łączna trasa rajdu liczy 802 kilometry (OSy 230km), na którą składa się 13 odcinków specjalnych. Ceremonia mety mieć będzie miejsce na rynku w Mikołajkach w niedzielę 25 września o godzinie 18.18.

Na liście zgłoszeń do rajdu widnieje 49 załóg, 9 z nich będzie walczyło o punkty do klasyfikacji w Mistrzostwach Europy. W Mikołajkach zobaczymy sześciu najwyżej klasyfikowanych kierowców cyklu. Do rywalizacji z nimi przystąpi czołówka polskich rajdowców z dwiema załogami ORLEN Team na czele. Poza nimi na mazurskich szutrach zobaczymy między innymi: Kajetana Kajetanowicza (Subaru Impreza R4), Michała Sołowowa (Ford Fiesta S2000), Michała Bębenka (Mitsubishi Lancer Evo X R4), Leszka Kuzaja (Mitsubishi Lancer Evo X R4), Maćka Oleksowicza (Ford Fiesta S 2000) oraz Michała Kościuszkę (Mitsubishi Lancer Evo X R4), który na co dzień startuje w Mistrzostwach Świata.

Rajd Polski jest najstarszą imprezą rajdową w Polsce oraz drugą w Europie. W tym roku zostanie rozegrany po raz 68. i jest zaliczany jako eliminacja Mistrzostw Europy. W 2009 roku Rajd Polski zaliczany był do cyklu Mistrzostw Świata. Załoga ORLEN Team: Krzysztof Hołowczyc / Łukasz Kurzeja zajęła szóste miejsce. Jest to najlepszy wynik polskiego kierowcy w imprezie rangi Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC).

Zobacz także: