• EFG BANK

Rajd Mazowiecki: Awaria ORLEN Team

Załoga ORLEN Team: Szymon Ruta / Sebastian Rozwadowski była zmuszona wycofać się z rywalizacji w Rajdzie Mazowieckim, czwartej eliminacji Rajdowego Pucharu Polski z powodu awarii technicznej auta. Po 6 OSach zespół prowadził zdecydowanie w klasie „Gość”.

Na trzecim odcinku specjalnym drugiej pętli Mitsubishi Lancer ORLEN Team zaczął sukcesywnie tracić moc, aż w końcu przestał jechać. Mechanicy analizują przyczynę awarii nowej jednostki napędowej.

Bardzo ciekawe, szybkie trasy. Czasem osiągaliśmy prędkości powyżej 200 km/h. OSy, które wydawały się początkowo łatwe okazały się dość kręte. Zaczęliśmy spokojnie, z OSu na OS uczyliśmy się auta i coraz lepiej je czuliśmy. Do chwili awarii silnika zdecydowanie prowadziliśmy w klasie „Gości”. Nie wiem co się stało z autem. Samochód miał całkowicie nową jednostkę napędową, która przyjechała bezpośrednio przed rajdem. Trudno, awaria wyeliminowała nas z walki o zwycięstwo. Tempo było jednak zadawalające, dopiero się uczyliśmy samochodu, a osiągane przez nas czasy były naprawdę satysfakcjonujące. Prawdziwe ściganie czeka nas w Chorwacji – komentował Szymon Ruta.

Kolejny start załogi ORLEN Team już 19–21 maja. Szymon Ruta weźmie udział w Rajdzie Chorwacji, drugiej tegorocznej eliminacji Mistrzostw Europy.

Więcej informacji oraz zdjęcia www.orlenteam.pl

Zobacz także:

Multimedia:

Audio:

O rajdzie Mazowieckim i planach na początek sezonu:

Wypowiedź po rajdzie mazowieckim: