• EFG BANK

Ruta na trasach Croatia Rally

Załoga ORLEN Team: Szymon Ruta / Sebastian Rozwadowski zajmuje ósmą pozycję po czterech pierwszych odcinkach specjalnych Rajdu Chorwacji, drugiej tegorocznej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Europy.

Wczoraj najpierw zawodnicy przejechali 2,2 kilometrowy odcinek testowy oddalony o 10 km od Rijeki. Wieczorem rajdowcy przystąpili do czterech odcinków specjalnych podzielonych na dwie pętle. Druga została rozegrana już po zmroku.

Wszystkie odcinki specjalne wygrał Włoch Luca Rossetti, który wypracował 44,7 sekundy przewagi nad kolejnym w klasyfikacji. Załoga ORLEN Team plasuje się na ósmym miejscu ze stratą do poprzedzającej załogi 21 sekund. Na piątek zaplanowano sześć odcinków specjalnych podzielonych na trzy pętle.

Rano przejechaliśmy odcinek testowy. Pojechaliśmy go dość szybko, ale dopiero po kilku przejazdach, kiedy znaleźliśmy swoje tempo i zaczęliśmy się dobrze rozumieć z autem. Trochę zabrakło testów przed tym rajdem. Pierwszy OS był szybki, drugi jeszcze szybszy, a później przystąpiliśmy do nocnego ścigania. Były to dość trudne przejazdy, trasy bardzo szybkie, a nawierzchnia śliska. Na pierwszym OSie drugiej pętli straciliśmy nasze optymalne tempo, ale na drugim zaczęliśmy się rozpędzać i pokonaliśmy kilku groźnych rywali – komentował Szymon Ruta.