• EFG BANK

Szymon Ruta czwarty w Rajdzie Warszawskim

Załoga ORLEN Team Szymon Ruta / Sebastian Rozwadowski po udanym drugim dniu Rajdu Warszawskiego zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, osiągając tym samym zamierzony cel.

Po pierwszym dniu rajdu załoga ORLEN Team zajmowała piąte miejsce, tuż za Yuriy Protasovem. Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski zapowiadali na niedzielę walkę o czwarte miejsce. To się udało – w klasyfikacji generalnej kolejną załogę wyprzedzili aż o półtorej minuty.

Zgodnie z planem od samego rana przyspieszyliśmy i wygraliśmy z Yuriy Protasovem dwa pierwsze oesy, dzięki czemu wysunęliśmy się na czwartą pozycję. Na pierwszym  oesie drugiej pętli Protasov przebił oponę i musiał zmieniać koło na odcinku, co oznaczało koniec zaciętego pojedynku między nami. Dwa ostatnie oesy przejechaliśmy spokojnym tempem. Wynik uważamy za bardzo dobry. Ponieważ był to nasz jedyny gościnny występ w Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, traktowaliśmy go jako cenną naukę, świetną zabawę oraz rozgrzewkę przed Rajdem Grecji, w którym będziemy startować za trzy tygodnie. Cieszymy się, że tyle wynieśliśmy z tego rajdu i już dziś mówimy: oby do przodu – podsumowuje Szymon Ruta.

Rajd Warszawski wygrała załoga Kajetanowicz / Baran z łącznym czasem 1:33:15,6.

Historia Rajdu Warszawskiego miała swój początek w 1962 roku. W tym roku odbyła się 36 edycja. Do 2008 roku rajd odbywał się na terenie lotniska na warszawskim Bemowie, tegoroczna edycja została zorganizowana na Ziemi Sierpeckiej – baza rajdu zlokalizowana była w Sierpcu, zaś szutrowa trasa wiodła przez okolice Sierpca i Lipna. W sobotę i niedzielę w ciągu dwóch dni rajdowych załogi ścigały się na dziesięciu odcinkach specjalnych o łącznej długości 170 km. Na liście startowej rajdu było 31 samochodów zgłoszonych w ramach 6 Rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 9 zgłoszonych w ramach 3 Rundy Szutrowego Pucharu Polski.

Klasyfikacja końcowa (nieoficjalna):

  • Kajetanowicz / Baran         1:33:15,6
  • Sołowow / Baran                 1:33:45,5
  • Kuchar / Dymurski             1:35:31,3
  • Ruta / Rozwadowski           1:38:15,6
  • Butruk / Wilk                       1:39:47,0

źródło: www.orlenteam.pl

Zobacz także:

Informacje o rajdzie: