• EFG BANK

Szymon Ruta czwarty w Baja Poland!

Załoga ORLEN Team: Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski zajęła wysoką czwartą pozycję w klasyfikacji łącznej Baja Poland, eliminacji Pucharu Świat w Rajdach Terenowych FIA. Zespół jednocześnie zakończył rajd na trzeciej pozycji w klasyfikacji Pucharu Strefy Europy Centralnej oraz na drugim w Mistrzostwach Polski.

Do trzeciego dnia zmagań na Baja Poland załoga ORLEN Team przystąpiła z szóstej pozycji. W palnie dnia figurowały dwa odcinki specjalne każdy po 79 km. Szymon rozpoczął równo. Na pierwszej próbie sportowej doszło do awarii tylnego mostu w samochodzie Władimira Wasiliewa, a 8 kilometrów przed metą w rajdówce Borisa Gadasina zerwał się pasek prądnicy. Rosjanin stanął i wówczas wyprzedziła go załoga ORLEN Team.

– Jesteśmy po drugim rajdzie typu Cross-Country w naszej karierze i jednocześnie pierwszym starcie prawdziwym mocnym autem. Od razu zgraliśmy się z maszyną i zaczęliśmy robić dobre czasy OSowe. Samochód jest niesamowicie wytrzymały, może skakać na duże odległości i bardzo dobrze reaguje na polecenia wydawane mu przez kierowcę. Dodatkowo wspaniale przyjmuje wyboje. Niejednokrotnie myślałem, że to mój kręgosłup nie wytrzyma przeciążeń, kiedy auto amortyzowało przeszkody. Jestem również bardzo zadowolony z dostarczonego nam serwisu. Wszystko było przygotowane jak należy. Popełniliśmy kilka błędów na wymagających partiach przeprawowych, szybciej jechałem w miejscach bardziej przypominających rajdy konwencjonalne. Nawiązaliśmy walkę z wieloma kierowcami ze światowej czołówki w naszym pierwszym starcie, w którym mogliśmy się z nimi zmierzyć. Na podium byliśmy zaskoczeni liczbą pucharów, które otrzymaliśmy. Okazało się, że poza czwartym miejsce w generalce Baja Poland jesteśmy trzeci w rundzie strefy Europy Centralnej i drudzy w klasyfikacji Mistrzostw Polski. To spotęgowało nasze zadowolenie – komentował Szymon Ruta.

Klasyfikacja końcowa 4. Baja Poland

1 Krzysztof Hołowczyc/Filipe Palmeiro (PL/P) Mini All4 Racing 6:39.26,5
2 Miroslav Zapletal/Maciej Marton (CZ/PL) Hummer H3 Evo +14.58,6
3 Erik Korda/Csaba Fabian (H) Toyota Hilux +24.23,1
4 Szymon Ruta/Sebastian Rozwadowski (PL) Toyota Hilux +34.24,0
5 Adam Małysz/Rafał Marton (PL) Mitsubishi L200 +38.02,2
6 Khalifa al-Mutaiwei/Andreas Schulz (UAE/D) Mini All4 Racing +40.54,8
7 Jean-Louis Schlesser/Konstantin Żilcow (F/RUS) Schlesser Original +41.40,3
8 Ilja Kuzniecow/Roman Jełagin (RUS) Mitsubishi Pajero Evo +50.02,9
9 Paweł Oleszczak/Maciej Chmielnicki (PL) Nissan Patrol +1:04.38,3 (1. TH)
10 Marcin Kruszewicz/Ludwik Wikowicz (PL) Bowler Widlcat +1:11.07,9


Więcej na www.orlenteam.pl