• EFG BANK

Ruta przesiada się do WRC!

Załoga ORLEN Team: Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski pojedzie Mitsubishi Lancer Evolution WRC w rozgrywanym w sobotę, 1 grudnia, Rajdzie Barbórki.

Kierowca rajdowy Filip Nivette (również zgłoszony do Rajdu Barbórki), któremu w czwartek urodziła się córka – Helenka – zrezygnował ze startu w „Ogólnopolskim Kryterium Asów” i jednocześnie wyszedł z propozycją odstąpienia swojego rajdowego auta Szymonowi Rucie. W tej sytuacji jadący w barwach ORLEN Team zespół przesiada się z rajdówki klasy S2000 do WRC.

-Bardzo się cieszę, że będą miał okazję wystartować samochodem WRC w zbliżającym się Rajdzie Barbórki. Będzie to nasz pierwszy start w oficjalnych zawodach samochodem tej klasy. Wcześniej byłem zaproszony na testy WRC kilku marek, zawsze moim marzeniem było jednak rywalizować takim autem w rajdzie. Bardziej jednak od samego startu cieszą okoliczności, które sprawiły, że będzie to możliwe. W czwartek Filipowi Nivette urodziła się córeczka – Helenka – i postanowił on zostać w szpitalu wraz z nią i swoją żoną Agatą. Filip zaproponował abym wystartował jego autem. Niesamowicie ucieszyłem się słysząc w słuchawce telefonu dwie tak wspaniałe nowiny! Gratuluję i im dedykuję ten start – powiedział Szymon Ruta.

Do Rajdu Barbórki zgłoszone są 104 załogi, spośród których 36 startuje w klasie legend. Rajd rozpoczyna się o godzinie 8.00 OSem – Twierdza Cytadela – następnie zawodnicy udadzą się na OS2 – Tor Służewiec – a o godzinie 10.30 wystartuje OS3 – Bemowo. Załogi, które zakwalifikują się na efektowne Kryterium Karowa swoją rywalizację rozpoczynają o godzinie 17.30.

Więcej na www.orlenteam.pl