• EFG BANK

Ruta liczy na mokrą nawierzchnię podczas Rajdu Barbórki

Zdjęcia dzięki uprzejmości Marcina Snopkowskiego Szymon Ruta – pilotowany przez Sebastiana Rozwadowskiego – wystartuje w 50. Rajdzie Barbórki, rozgrywanym w Warszawie 1. grudnia br. Zespół ORLEN Team pojedzie Skodą Fabią S2000.

Na trasie tegorocznej edycji Barbóki nie zabraknie samochodów klasy WRC, których w tym roku w rajdzie wystartuje aż trzynaście. Załoga ORLEN Team, od kilku miesięcy intensywnie przygotowująca się do startu w zbliżającym się rajdzie Dakar, na Barbórkę wybrała szybką Skodę Fabię S2000.

Specyfika auta pozwala myśleć o dobrych czasach na nawierzchni śliskiej, na którą bardzo liczy Szymon Ruta.

– Barbórka jest co roku niesamowitym wydarzeniem rajdowym, podczas którego spotykają się kierowcy na co dzień specjalizujący się w różnych dyscyplinach sportu motorowego. Tak też będzie w tym roku, niemniej jednak historia pokazuje, że zawodnicy wywodzący się z rajdów płaskich są najszybsi. Jedziemy Skodą Fabią S2000, auto to ma bardzo podobną specyfikację i charakterystykę co rajdówka, jaką ścigaliśmy się przez ostatnie pięć lat w różnych cyklach, w tym Rajdowych Mistrzostwach Europy. Na pewno szybko wyczujemy maszynę. Wiemy, że w rywalizacji pojawi się kilka mocnych samochodów, Skoda ma jednak dużą przewagę jeśli chodzi o trakcję. Liczymy na śliską nawierzchnię i jesteśmy pewni, że wówczas powalczymy o wysoką pozycję – powiedział Szymon Ruta.

W sumie do rajdu zgłoszone są 104 załogi, spośród których 36 startuje w klasie legend. Rajd rozpoczyna się o godzinie 8.00 OSem – Twierdza Cytadela – następnie zawodnicy udadzą się na OS2 – Tor Służewiec – a o godzinie 10.30 wystartuje OS3 – Bemowo. Załogi, które zakwalifikują się na efektowne Kryterium Karowa swoją rywalizację rozpoczynają o godzinie 17.30.

Więcej na www.orlenteam.pl