• EFG BANK

Podsumowanie startu Szymona Ruty w Italian Baja

Szymon Ruta do rywalizacji przystąpił w Toyocie Land Crusier w specyfikacji T2, z powodu wymiany skrzyni biegów otrzymał karę i został przeniesiony do klasy samochodów T1. Rajd ukończył na 26. miejscu.

Szymon Ruta był wyraźnie zadowolony z przejazdów na odcinkach specjalnych ostatniego dnia. Jego tempo było coraz lepsze i zawodnik najwyraźniej zaczął lepiej czytać swój samochód.
Wczoraj Szymon Ruta wymienił skrzynię biegów w Toyocie Land Crusier. Za tę operację otrzymał karę czasową. Dodatkowo decyzją sędziów, aby załoga ORLEN Team mogła kontynuować ściganie musiała przenieść się z klasy T2 do T1 – gdzie walczą samochody w znacznie bardziej zaawansowanej specyfikacji.

– Jesteśmy po pierwszym długim, stosunkowo trudnym, jak na nasze doświadczenie rajdzie baja. Ostatni dzień rywalizacji przebiegł bez żadnych niespodziewanych przygód. Jechaliśmy tak żeby nie nadwyrężać samochodu, a jednocześnie nasze tempo było coraz lepsze. Nie popełniliśmy żadnych błędów i uniknęliśmy przygód w terenie. Najwyraźniej lepiej też czytamy trasę i osiągaliśmy coraz lepsze czasy. To pokazuje, że uzyskując trochę doświadczenia będziemy w stanie wykorzystać rezerwę i nawiązywać walkę. Wiemy, że jeśli zdecydujemy się na kolejne starty w rajdach tego typu wówczas możemy zostać zaskoczeni jeszcze przez różne terenowe niespodzianki. Ostatni odcinek specjalny pokazał jednak, że stać nas na znacznie wyższe tempo przejazdów – powiedział Szymon Ruta.

W stawce samochodowej w rajdzie zwyciężył Władimir Wasiliew.

Więcej na www.orlenteam.pl