• EFG BANK

ORLEN Team kończy sezon Rajdem Barbórki

Spektakularnym przejazdem próby na ulicy Karowej, stanowiącej ostatni OS Rajdu Barbórki, załoga ORLEN Team: Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski zakończyła sezon rajdowy 2011.

Startująca Peugeotem 207 S2000 załoga ORLEN Team popełniła kilka błędów na pierwszych dwóch odcinkach specjalnych. Zahaczenie szykany, a następnie opuszczenie trasy mogło przyczynić się do zniwelowania marzeń Szymona Ruty o starcie w efektownej próbie na ulicy Karowej. Dobry występ na trzecim OSie zapewnił jednak załodze awans na jedenastą pozycję i możliwość startu w ostatnim odcinku specjalnym. Na Karowej ORLEN Team zajął dziewiąte miejsce i rajd finalnie zakończył na jedenastej pozycji.

– Dwa razy potrąciliśmy szykanę na pierwszym OSie i dostaliśmy za to dużą karę czasową. W wynikach byliśmy na odległej pozycji w okolicach dwudziestego miejsca. Na drugim odcinku specjalnym chcieliśmy nadrobić, jechaliśmy równym, szybkim tempem. Niestety obróciło nas na jednym z zakrętów, musieliśmy nawracać i straciliśmy sporo cennych sekund. Wydawało nam się, że tym błędem zaprzepaściliśmy szansę na zakwalifikowanie się do próby Karowa. Trzeci odcinek pojechaliśmy jednak bardzo dobrze. Zajęliśmy siódme miejsce i wskoczyliśmy na jedenastą pozycję, dzięki temu mogliśmy spełnić nasze marzenie i pojawić się na ulicy Karowej. Specyfika krótkiej próby nie daje szans na wywalczenie wysokiego miejsca. Jechaliśmy więc bardzo widowiskowo specjalnie dla kibiców, puszczając auto długimi slajdami i stawiając je bokiem. Jedenaste miejsce nie do końca nas satysfakcjonuje, ale mamy świadomość, że jest ono konsekwencją błędów popełnionych na początku rajdu. Cały rajd oceniamy jednak bardzo pozytywnie i cieszymy się, że mogliśmy zrobić ciekawe widowisko – powiedział Szymon Ruta.

Klasyfikacja końcowa (nieoficjalna) 49. Rajdu Barbórki

1 Bryan Bouffier 17:06,96
2 Tomasz Kuchar +3,27
3 Kajetan Kajetanowicz +11,58
4 Maciej Rzeźnik +16,32
5 Maciej Oleksowicz +29,16
6 Michał Sołowow +31,93
7 Sebastian Frycz +39,38
8 Maciej Steinhof +50,09
9 Wojtek Chuchała +50,20
10 Michał Bębenek +56,73
11 Szymon Ruta +1:05,45


Więcej na www.orlenteam.pl