• EFG BANK

Hołowczyc i Ruta w Rajdzie Barbórki

Obie samochodowe załogi ORLEN Team wystartują w 48. Rajdzie Barbórki, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę 4 grudnia w Warszawie. Szymon Ruta jadący Peugeot 207 S2000 weźmie udział w rywalizacji na całej trasie rajdu, natomiast Krzysztofa Hołowczyca w Skodzie Fabii WRC zobaczymy wyłącznie jako gościa specjalnego na ul. Karowej.

Zarówno Krzysztof Hołowczyc jak i Szymon Ruta traktują warszawską Barbórkę, zwaną również „Ogólnopolskim Kryterium Asów” jako święto kibiców rajdowych. Obie załogi podkreślają, że podczas rywalizacji może się wszystko wydarzyć ze względu na warunki atmosferyczne. Tym bardziej, że organizator utrzymał w mocy punkt regulaminu mówiący o zakazie używania opon z kolcami. Szczególnie widowiskowo zapowiada się przebieg rywalizacji na ulicy Karowej, której zazwyczaj śliską kostkę brukową dodatkowo przykrywa warstwa śniegu i lodu. W takich warunkach doszło już niejednokrotnie do dużych niespodzianek.

Barbórka to wielkie święto kibiców. Nie będę jechał całego rajdu, ale pojawię się w stawce na ul. Karowej. Wystartuję Skodą Fabią WRC. Pierwszy raz w życiu pojadę tym autem. Jeśli tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą będę starał się jechać jak najwięcej w pełnym uślizgu i robić show specjalnie dla kibiców. Oczywiście chcę zachować realia jazdy rajdowej, gdyż to będzie moja ostatnia próba przed Dakarem w samochodzie rajdowym podczas sportowej rywalizacji
– powiedział Krzysztof Hołowczyc, zwycięzca Rajdu Barbórki z 2001 roku.

Rajd Barbórki jest krótki, ale zawsze bardzo emocjonujący. W tym roku pojedziemy po ośnieżonych trasach. Takie warunki już dawno nie występowały, a przy tego rodzaju nawierzchni może się wszystko zdarzyć. Słabsze samochody mogą być szybsze od mocniejszych, a to bardzo dobrze wpływa na rywalizację. Będziemy starali się jechać bardzo płynnie i widowiskowo, zdajemy sobie sprawę jednak, że nie trudno o błąd. Rajd jest zwieńczeniem całego sezonu, podczas którego startowałem w większości poza granicami kraju. Chciałbym bardzo podziękować sponsorom za wsparcie w tym sezonie, jak również kibicom, którzy pomimo mojej nieobecności na krajowych OSach bardzo mnie wspierali. Otrzymałem od nich wiele maili, SMSów, a nawet tradycyjnych listów – to bardzo miłe. Mamy nadzieję, że wszystkim kibicom będziemy mogli się odwdzięczyć widowiskową jazdą na zaśnieżonych warszawskich trasach – dodał Szymon Ruta.

Na liście zgłoszeniowej rajdu widnieje aż 111 załóg, pięć z nich zasiądzie w samochodach WRC, pięć S2000. Gościem specjalnym rajdu będzie czterokrotny mistrz świata Fin Tommi Makinen.

Źródło:www.orlenteam.pl

Zobacz także:

Multimedia: